İçeriğe geç

Televizyonda ses var görüntü yoksa ne yapılır? 5 Nokta

Eğer televizyonda ses var ancak görüntü yoksa, aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz. Her görüntü olmaması durumunda servis çağırmanız gerekmeyebilir. Bu nedenle öncesinde aşağıda belirtmiş olduğumuz kontrolleri gerçekleştirmeniz tavsiye edilmektedir.

5 Nokta kontrol adımları yaptığınız halde tv görüntü gelmiyor ve çalışmıyorsa 444 67 02 numaradan Merkez Tv teknik Servis birimlerine ulaşabilirsiniz.

 1. Kontrol Et: Televizyonun ses ve görüntü girişlerini kontrol edin. Bağlı olan cihazın (kablo kutusu, DVD oynatıcı, oyun konsolu vb.) doğru bir şekilde bağlandığından emin olun. Giriş kablosunun gevşemiş veya hasar görmüş olmadığından emin olun.
 2. Giriş Kaynağını Değiştirin: Televizyonun giriş kaynağını değiştirin. Farklı bir HDMI girişi veya farklı bir AV girişi deneyin. Bazen giriş kaynağı doğru bir şekilde seçilmediğinde görüntü gelmeyebilir.
 3. Uydu Antenini veya Kablo Bağlantısını Kontrol Edin: Eğer televizyonunuzu anten veya kablo bağlantısıyla kullanıyorsanız, anten kablosunun veya kablo bağlantısının doğru şekilde takılı olduğunu kontrol edin. Anten veya kablo bağlantısıyla ilgili bir sorun olabilir.
 4. Güç Kaynağını Kontrol Edin: Televizyonun güç kaynağını kontrol edin. Prizdeki bağlantıyı ve TV’nin güç kablosunun doğru şekilde takılı olduğunu kontrol edin. Ayrıca, TV’nin güç düğmesini kullanarak televizyonu tamamen kapatın ve ardından tekrar açın. Bazen güç döngüsü yapmak görüntünün geri gelmesine yardımcı olabilir.
 5. Televizyonu Sıfırlayın: Bazı TV modellerinde, fabrika ayarlarına sıfırlama yapmak sorunu çözebilir. TV’nizin kullanım kılavuzunda veya üretici web sitesinde bu işlemi nasıl yapabileceğinizi kontrol edin.

Eğer yukarıdaki adımları denediğiniz halde hala görüntü gelmiyorsa, televizyonunuzda daha ciddi bir sorun olabilir ve teknik destek almanız gerekebilir. Merkez Tv teknik servis veya televizyon üreticisi ile iletişime geçerek detaylı bir teşhis yapmalarını sağlayabilirsiniz.

Televizyonda ses var görüntü yok sebebi

Televizyonda ses var görüntü yok sebebi

Televizyonda ses var ancak görüntü gelmemesi birkaç farklı sebebe bağlı olabilir. İşte bazı olası nedenler:

Bağlantı Sorunları: Televizyonun bağlı olduğu cihazın (kablo kutusu, DVD oynatıcı, oyun konsolu vb.) bağlantıları doğru bir şekilde yapılmamış olabilir. HDMI veya AV kablosu gevşemiş veya hasar görmüş olabilir. Bağlantı hatası görüntünün gelmemesine neden olabilir.

Giriş Kaynağı Ayarları: Televizyonun doğru giriş kaynağının seçilmediğini kontrol edin. Bazı televizyonlar birden fazla girişe sahip olabilir ve görüntü, doğru girişin seçilmediği durumlarda gelmeyebilir.

Ekran Ayarları: Televizyonun ekran ayarlarında bir sorun olabilir. Yanlış bir görüntü ayarı veya ekran modu seçimi görüntünün gelmemesine neden olabilir. Ayarları kontrol edin ve gerekirse fabrika ayarlarına sıfırlayın.

Güç Sorunları: Televizyonun güç kaynağıyla ilgili bir sorun olabilir. Güç kablosunun doğru şekilde takılı olduğunu ve prizdeki bağlantının sağlam olduğunu kontrol edin. Ayrıca, televizyonun güç düğmesini kullanarak güç döngüsü yapmayı deneyin.

Arıza Durumu: Televizyonun donanımında bir arıza olabilir. Panel arızası, anakart sorunu veya diğer bileşen arızaları görüntünün gelmemesine neden olabilir. Bu tür durumlarda, teknik destek almanız ve televizyonun tamir edilmesi gerekebilir.

Eğer yukarıdaki adımları denediğiniz halde hala görüntü gelmiyorsa veya sorunu belirleyemediyseniz, Merkez teknik televizyon servisi veya televizyon üreticisi ile iletişime geçmek en iyisidir. Uzmanlar, sorunu daha detaylı bir şekilde teşhis edebilir ve size en uygun çözümü sunabilirler.

Televizyonda ses var görüntü yok nasıl düzeltilir

Televizyonda ses var görüntü yok nasıl düzeltilir

Televizyonda ses var ancak görüntü gelmiyorsa, aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz: İşlemlerden netice alınmıyorsa tv tamircisi desteği almanız gerekebilir.

 • Kontrol Et: Öncelikle televizyonun ses ve görüntü girişlerini kontrol edin. Bağlı olan cihazın (kablo kutusu, DVD oynatıcı, oyun konsolu vb.) doğru bir şekilde bağlandığından emin olun. Giriş kablosunun gevşemiş veya hasar görmüş olmadığından emin olun.
 • Giriş Kaynağını Değiştirin: Televizyonun giriş kaynağını değiştirin. Farklı bir HDMI girişi veya farklı bir AV girişi deneyin. Bazen giriş kaynağı doğru bir şekilde seçilmediğinde görüntü gelmeyebilir.
 • Ekran Ayarlarını Kontrol Edin: Televizyonunuzun ekran ayarlarını kontrol edin. Bazı TV modellerinde, yanlış bir görüntü ayarı veya ekran modu seçimi görüntünün gelmemesine neden olabilir. Ayarları doğru şekilde kontrol edin ve gerektiğinde ayarları fabrika varsayılanlarına sıfırlayın.
 • Kablo veya Bağlantı Sorunlarını Kontrol Edin: Bağlı olan HDMI veya AV kablosunu kontrol edin. Kablonun doğru bir şekilde takıldığından ve hasar görmediğinden emin olun. Eğer mümkünse, farklı bir kablo kullanarak bağlantıyı test edin. Kablo veya bağlantı hatası görüntünün gelmemesine neden olabilir.
 • TV’yi Sıfırlayın: Bazı TV modellerinde, fabrika ayarlarına sıfırlama yapmak sorunu çözebilir. TV’nin kullanım kılavuzunda veya üretici web sitesinde bu işlemi nasıl yapabileceğinizi kontrol edin.
 • Güç Kaynağını Kontrol Edin: Televizyonun güç kaynağını kontrol edin. Prizdeki bağlantıyı ve TV’nin güç kablosunun doğru şekilde takılı olduğunu kontrol edin. Ayrıca, TV’nin güç düğmesini kullanarak televizyonu tamamen kapatın ve ardından tekrar açın. Bazen güç döngüsü yapmak sorunu çözebilir.

Eğer yukarıdaki adımları denediğiniz halde hala görüntü gelmiyorsa, televizyonunuzda daha ciddi bir sorun olabilir ve teknik destek almanız gerekebilir. Merkez Tv teknik servis veya televizyon üreticisi ile iletişime geçerek detaylı bir teşhis yapmalarını sağlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir