İçeriğe geç

Toshiba TV ışık yanıp sönüyor +3 Aşama & Tv Teknik Servisi

Toshiba tv oldukça kaliteli tasarımı ile ülkemizde sıkça tercih edilmektedir. Toshiba tv ışık yanıp sönüyor arızası ile karşılaştığınızda bunun bir çok sebebi olabilmektedir. Çoğunlukla elektrik gidip gelmesi ile meydana gelen bu sorun bazen priz bazen kumanda bazen de bağlantılı bulunan kabloların arızası ile oluşur. Böyle durumlarda yapılması gereken bazı kontroller vardır.

Yaşanılan bu sorunda tv servisi çağırmadan kişisel olarak yapılabilecek kontroller olduğu için sadece televizyon teknik servisinin çözüm sağlayabileceği konulara değindir. Toshiba tv cihazında sorun yaşıyorsanız tv tamircisi olarak bizi arayın hemen gelip çözümler üretelim.

Toshiba TV POWER ışığı yanıp sönüyor

İlk aşama olarak karşınıza çıkabilecek kumandanın bozulması, uyku zamanlayıcısı, HDMI kablo problemi ve güç tasarrufu modu olabilir. Diğer sebepler ise güç bölümünün bozulması, anakartın yanması, TV panellerinin bozulması veya led ışıklarının sönmesidir.

Toshiba TV ışığı yanıyor ama açılmıyor sorunu karşınıza çıktıysa, yapılacak 3 aşama ve kontroller şunlardır;

  • İlk olarak kumandanızın çalışıp çalışmadığını kontrol ediniz. Yanlış takılan veya biten pilden kaynaklanan bir sorun olabilir.
  • İkinci olarak televizyonun takılı olduğu prizi kontrol ediniz. Herhangi bir hata arıza var ise televizyonunuz açılmıyor olabilir.
  • Sonrasında ise televizyonunuza bağlı olan tüm bağlantıları çıkarıp televizyonu bir başka prizde açmayı deneyiniz.

Toshiba TV POWER ışığı yanıp sönüyor

Toshiba TV yeşil ışık yanıyor açılmıyor

Toshiba TV ışık yanıp sönüyor ve açılmıyorsa birçok sebepten ötürü olabilir. Bahsetmiş olduğumuz gerekli aşamalarda kontroller yapılmalıdır. Bazı test ve kontroller özel teknolojik ekipmanlar ile yapılması daha iyi sonuçlar verecektir. Aşağıda yer alan sorunlar kullanıcılar tarafından en çok yaşanmış ve test edilmiş problemlerdir.

Toshiba TV yeşil ışık yanıyor açılmıyor

Toshiba Tv Güç Kartı Sorunu

Televizyona elektriği aktaran ve içerisinde yer alan bileşenlere voltajı veren güç kartının bozulması halinde tüm elektrik bağlantısı kesilir. Bileşenler gerekli elektriği almadığı için televizyona görüntü gelmez. Eğer böyle bir sorun mevcut ise güç kartı değiştirilerek sorun ortadan kaldırılabilir. Toshiba tv güç kartında her zaman tamir ve onarım pek mümkün olmaz. En iyi performans ve kalıcı çözüm için güç kartının değişimi gerekebilir.

Toshiba Tv Kumanda Problemi

En sık karşılaştığımız problemlerden birisi de kumandadan kaynaklı olmaktadır. İlk olarak kumandanın doğru çalıştığından emin olmanız gerek. TV’nin yanında yer alan güç tuşuna bastıktan sonra bir değişim olmuyorsa, sorun TV kaynaklıdır. Eğer buradan bastığınızda Toshiba TV açılıyor ve görüntü geliyorsa kumandanızı kontrol edebilirsiniz.

Toshiba tv servisi çağırmadan önce mutlaka pil kontrolü yapmanız gerekmektedir. Firma Servis ücretleri servis ekibinin evinize gelmesi ile başlamaktadır. Çok basit bir işlemle bu ücreti ödemeyebilirsiniz. Yeni pil takarak kumandanızın çalışıp çalışmadığını kontrol ediniz.

3. Televizyon Bağlantı Problemleri

Televizyon bağlantısı olarak VGA, HDMI ya da Display Port ile tv cihazına görüntü aktarımı yapılır. Bu kablolarda bir problem olması, yanlış yere takılması ya da temassızlık olması halinde görüntü gelmez. Kabloları teker teker kontrol ederek sorunu teşhis edebilir, eğer yanlış yerde ise girişin ismine dikkat ederek takabilirsiniz.

Televizyon açılmıyor ne yapmalıyım?

Toshiba tv açılmıyorsa ve bu işlemleri yaptıysanız, teknik parçalarda arızalar oluşabilir. Bunlarda led sensörü, ekran, güç portu gibi bir çok parçadan arıza oluşabilmektedir.  Genel de bazen bu sorun meydana geldiğin de hemen televizyonun bozulması olasılığı aklımıza gelmektedir. Fakat dilerseniz bu televizyonun açılmamasında etkili olan diğer bir metodu anlatalım.

Elektrik prizlerinde ki hatalar ve topraklamada ki bozukluklar nedeniyle televizyonların ışıkları yanıp sönmesine rağmen yine de açılmayabilir. Televizyonun bağlı bulunduğu elektrik prizini değiştirip birde bu şekilde televizyonu deneyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir